• Reading time:9 mins read

2) 3 leggyakoribb ok, amiért masszőr szeretnél lenni – és a tanácsaim hozzájuk

Amikor megszületik a gondolat, hogy masszírozni szeretnél, de nem tudod merre indulj el.

Masszőr szeretnél lenni, de nem tudod hogyan kezdj hozzá? Vagy egyszerűen csak érdekel a masszázs világa, mindössze szeretnél belekukkantani és hobbiként foglalkozni vele?

first aid

Hol kezdd el

Először is válaszolj magadban arra a kérdésre, hogy mi a motivációd? Mi a célod vele?

Több lehetséges választ adhatsz erre.

  1. Szeretek adni, szeretnék másokat szolgálni -családtagoknak, barátoknak, idegeneknek – az érintés erejével segíteni a testi – lelki egészségük megtartásához.
  2. Unom a mostani munkámat, melyben már nem érzem jól magam, ezért szeretnék változtatni.
  3. Szeretnék én is jó sok pénzt keresni, mint a masszőröm. Bakker napi 8 vendége van és 10.000 Ft egy óra masszázs. Az igen!! 4 nap alatt megkeresi azt, amit én egy hónap alatt.

Tapasztalataim alapján, nagyjából ez a 3 leggyakoribb ok, amiért valaki elkezd masszázst tanulni.

Hadd bontogassam ki ezeket pontról-pontra.

1. Szeretek adni, szeretnék másokat szolgálni -családtagoknak, barátoknak, idegeneknek – az érintés erejével segíteni a testi – lelki egészségük megtartásához.

Döntsd el, mérd fel, hogy mennyi időd van erre. Ha csak bele szeretnél kukkantani, miről is szól nagyjából? Ez esetben elég csak egy frissítő vagy más néven svédmasszázs tanfolyamot elvégezned. Ezekből találsz 1-2-3 napos vagy akár több hetes tanfolyamokat is. Ezekről külön bejegyzésben fogok beszélni neked. Nyilván, ha mélyebben érdekel az anatómia, akkor akár egy gyógymasszőri tanfolyamot is elvégezhetsz. Ezeket már több éves képzésben tudod leginkább elsajátítani és már a megnevezésük is más lett. Mégpedig: rehabilitációs terapeuta néven keress rá a neten.

2. Unom a mostani munkámat, melyben már nem érzem jól magam, ezért szeretnék változtatni.

Addig rendben van, hogy unod a mostani munkát és szeretnél változtatni. De vedd számításba a fizikai erőnlétedet, korodat, esetleges betegségeidet. Főként mozgásszervi betegségeidet. Hiszen ez egy kőkemény fizikai munka, masszőrnek lenni. Jó állóképesség, izomerő, valamint belső képességek is, mint az empátia, megértés, stb. szükségeltetik hozzá. Senkit nem szeretnék elriasztani, de én jelenleg 52 éves -2024-ben – vagyok, 64 kiló és heti szinten edzek, súlyzós, kardiós edzéseket végzek rendszeresen. Itt muszáj lesz magadra is odafigyelni. Ellenkező esetben hamar ki fogsz esni. Mérlegelj! Természetesen megvannak a trükkök, hogyan tudsz az ún. masszázs – mozgás ergonómiával és egyéb okosságokkal energiát spórolni. Ezeket a trükköket én beletettem a képzésekbe.

A másik legfontosabb, hogy Te is járj masszázsra! Hogyan prédikálunk vizet, ha bort iszunk? Nem igaz? 😉

3. Szeretnék én is jó sok pénzt keresni, mint a masszőröm. Bakker napi 8 vendége van és 10.000 Ft egy óra masszázs. Az igen!! 4 nap alatt megkeresi azt, amit én egy hónap alatt.

Pénz?! Ha csak ez motivál, felejtsd el. Nem fog hosszútávon működni. Az emberek nem feltétlen csak testmasszázsra mennek. Lélek masszázsra is vágynak. Ugyebár, érző lények vagyunk. Te sem szeretnéd, hogy lenyomják az 1 órás masszázst miközben pörög a masszőr szeme előtt a bankó, mint Dagobert bácsinál. Hidd el, ez átmegy a vendég számára. Ehhez a szakmához kell egy nagyfokú empátia, elfogadás, alázat, rugalmasság. Én már a tanfolyamon leszűröm, ki az, akinek menni fog hosszútávon ez a szolgáltatás nyújtása, és kinek nem. Persze, materiális világban élünk, de csak pénz szerzés céljából, nem fog menni. A masszőröd is azért keres annyit, mert felépítette a vállalkozását, tanult, befektetett, dolgozik vele. Ha csak a jéghegy csúcsát látod, nem látsz mindent. Persze, hallom ám a mondatokat egyesektől. Nekem ne foglalkozzon a lelkemmel, csak jól dögönyözzön meg. Igen, ez a pl.sport és gyógy masszázs. Itt nincs idő a körbe udvarlásra, művészkedésre, csak puff huppanj fel az ágyra aztán jól megmaszlak. Nekem gyógymasszőri végzettségem van. Egy gyógyfürdős kezelés alatt akár 17 perc is jutott rá. 😊 Remélem érted az iróniát. 😉

Hogy honnan tudom? Dolgoztam a BGYH-nál azaz a Budapesti Gyógyfürdők és Hévíz Zrt. gyógyfürdőiben így a Gellértben és a Szecskában-Széchenyi gyógyfürdőben is. Itt egy műszakban kb. 21 ember fért bele. Ez futószalag volt. Délben már nem emlékeztem az első beteg arcára, olyan pörgés volt. Nem csoda, hogy 1,5 év alatt kiégtem. Sem emberileg, sem szakmailag, sem fizetésben nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Akkor született meg bennem egy nagyon fontos felismerés.

Ha elmész egy helyre dolgozni, nézd meg az újdonsült munkahelyed munkavállalóknak szánt szociális tereit. Öltöző, ebédlő, társalgó. Ahogy ez kinéz, olyan megbecsülési módban fogsz részesülni majd a munkáltatódtól.

Fura felfedezés, de igaz. Bárhogy is telt az a 1,5 év mégis nagyon sokat profitálok belőle, hisz több ezer masszázs órát tudhatok a hátam mögött. Egyszer kiszámoltam. Évente kb. 1000 órát masszírozok. Az -így 2024-ben – bizony már kb. 16.000 óra. Leírni is rengeteg.

Kapcsolódó bejegyzések

Lávaköves testmasszázs tanfolyam

1) 20 év tapasztalata – mit jelent számomra a masszázs?

Szeretettel köszöntelek, Szigeti Mónika vagyok. 2024-ben vettem rá maga a blog írásra. Kicsivel több, mint 19. évvel ezelőtt cseppentem bele a masszázs világába. 14 éve ...
Tovább →
Arc- és fejmasszázs tanfolyam

3) A legfontosabb tanács – hol tanulj maszázst?

Tehát eljutottunk addig, hogy válaszoltál magadban, miért szeretnél masszőr lenni vagy hobbiként belekóstolni a masszázs világába. Következő lépésként beszéljünk a piacon található masszázs iskolákról. Budapesti ...
Tovább →